Kazein ve Whey Proteini Arasındaki Fark Nedir?

Kazein ve Whey Proteini Arasındaki Fark Nedir? Bugün piyasada her zamankinden daha fazla protein tozu türü vardır. Ancak iki tür protein zaman içinde test edildi, yıllar boyunca iyi saygın ve popüler kaldı: kazein ve peynir altı suyu.Glisinin Faydaları ve Kullanımları

Glisin, vücudunuzun dokunun büyümesi ve bakımı ve hormonlar ve enzimler gibi önemli maddeler yapmak için ihtiyaç duyduğu proteinleri oluşturmak için kullandığı bir amino asittir.


Fenilalanin Faydaları, Yan Etkileri ve Gıda Kaynakları

Fenilalanin, birçok gıdada bulunan ve vücudunuz tarafından proteinler ve diğer önemli molekülleri üretmek için kullanılan bir amino asittir. Depresyon, ağrı ve cilt bozuklukları üzerindeki etkileri araştırılmıştır.


Saponinler Nedir?

Saponinlerin köpürme kabiliyeti, hidrofobik (yağda çözünür) bir sapogenin ve hidrofilik (suda çözünür) bir şeker bölümünün bir araya gelmesinden kaynaklanır. Saponinler acı bir tada sahiptir. Bazı saponinler toksiktir ve sapotoksin olarak bilinir.


En İyi Düşük Karbonhidratlı, Keto Dostu Protein Tozları

Düşük karbonhidratlı veya ketojenik diyetleri takip eden birçok insan diyetlerini desteklemek için protein tozlarına yönelir. Bununla birlikte, düşük karbonhidratlı veya keto yaşam tarzınıza uyacak doğru olanı seçmek, sayısız form ve protein tozu kaynakları nedeniyle zor olabilir.


Protein Tozunun Faydaları Nelerdir?

Protein tozu popüler bir besin takviyesidir. Protein, kas yapımında, dokuyu onarmada, enzim ve hormon yapımında yardımcı olan temel bir makro besindir. Protein tozu kullanmak ayrıca kilo kaybına ve insanların kaslarını tonlamalarına yardımcı olabilir.


Bcaa nın Faydaları ve Bilinmesi Gereken Herşey

Dallanmış zincirli amino asitler (BCAA), kas büyümesini arttırmak ve egzersiz sırasındaki performansı iyileştirmek için alınan yaygın bir takviyedir. BCAA'lar, üç farklı esansiyel amino asit lösin, izolösin ve valinin bir grubudur. BCAA'lar yağ kaybını artırabilir, toparlanmayı artırabilir ve kas b


Sitrülin Nedir

Citrulline, ilk olarak karpuzda bulunan bir amino asittir. Gereksiz olarak kabul edilir, yani vücudunuzun doğal olarak bazılarını kendi başına üretebileceği anlamına gelir.


BCAA Nedir Nasıl Kullanılır

Vücut geliştirme veya fitness konusunda çalışmalara başladıysanız muhtemelen şu dört harfe rastladınız: BCAA. Dallanmış zincirli amino asitlerin veya BCAA'ların kaçınılmaz olarak kas geliştirme ve kazanım artırma konusundaki konuşmalarda ortaya çıkmasının birçok iyi nedeni vardır.


Protein Tozu mu Gainer mı

Whey Protein ve Mass Gainer hakkında bildiğimiz her şeyi gözden geçirelim, ayrıca kazananın kim olduğunu da söyleyeyim


Taurin Nedir Yan Etkileri ve Daha Fazlası

Taurin, birçok gıdada bulunan ve genellikle enerji içeceklerine eklenen bir tür amino asittir.Birçok insan taurini ek olarak alır ve bazı araştırmacılar buna “harika bir molekül” olarak bahseder Taurinin, daha düşük hastalık riski ve iyileştirilmiş spor performansı gibi birçok sağlık yararına sahipProtein Tozu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Satın almayı düşündüğünüz protein tozunun, porsiyon başına maximum 6-7 gramdan daha az şeker içeriyor olmasına ve protein tozunun içeriğinde kullanılan sahte şeker ilavelerine dikkat etmelisiniz.