Glukozamin Nedir Faydaları Nelerdir

Glukozamin, osteoartriti tedavi etmek için kullanılan popüler bir besin takviyesidir. Osteoartrit, eklemlerde, çoğunlukla dizlerde ve kalçalarda yetersiz kıkırdak rejenerasyonunun neden olduğu dejeneratif bir hastalıktır.


Glutamin Nedir Faydaları ve Kullanımı

Glutamin, vücutta birçok işlevi olan önemli bir amino asittir. Proteinin yapı taşı ve bağışıklık sisteminin kritik bir parçasıdır. Dahası, glutaminin bağırsak sağlığında özel bir rolü vardır.


Guarana Nedir Faydaları Nelerdir

Guarana, Amazon havzasına özgü bir Brezilya bitkisidir. Paullinia cupana olarak da bilinir, meyvesi için ödüllü bir tırmanma bitkisidir. Olgun bir guarana meyvesi, bir kahve meyvesi büyüklüğündedir.


Protein Barları Sizin İçin İyi mi?

Protein barları, uygun bir beslenme kaynağı olması için tasarlanmış popüler bir atıştırmalık besindir. Pek çok insan, yoğun ve aktif bir yaşam tarzına protein ve diğer besinleri eklemenin hızlı bir yolu olduğu için onlardan hoşlanır.


Kazein ve Whey Proteini Arasındaki Fark Nedir?

Kazein ve Whey Proteini Arasındaki Fark Nedir? Bugün piyasada her zamankinden daha fazla protein tozu türü vardır. Ancak iki tür protein zaman içinde test edildi, yıllar boyunca iyi saygın ve popüler kaldı: kazein ve peynir altı suyu.Glisinin Faydaları ve Kullanımları

Glisin, vücudunuzun dokunun büyümesi ve bakımı ve hormonlar ve enzimler gibi önemli maddeler yapmak için ihtiyaç duyduğu proteinleri oluşturmak için kullandığı bir amino asittir.


Fenilalanin Faydaları, Yan Etkileri ve Gıda Kaynakları

Fenilalanin, birçok gıdada bulunan ve vücudunuz tarafından proteinler ve diğer önemli molekülleri üretmek için kullanılan bir amino asittir. Depresyon, ağrı ve cilt bozuklukları üzerindeki etkileri araştırılmıştır.


Saponinler Nedir?

Saponinlerin köpürme kabiliyeti, hidrofobik (yağda çözünür) bir sapogenin ve hidrofilik (suda çözünür) bir şeker bölümünün bir araya gelmesinden kaynaklanır. Saponinler acı bir tada sahiptir. Bazı saponinler toksiktir ve sapotoksin olarak bilinir.


En İyi Düşük Karbonhidratlı, Keto Dostu Protein Tozları

Düşük karbonhidratlı veya ketojenik diyetleri takip eden birçok insan diyetlerini desteklemek için protein tozlarına yönelir. Bununla birlikte, düşük karbonhidratlı veya keto yaşam tarzınıza uyacak doğru olanı seçmek, sayısız form ve protein tozu kaynakları nedeniyle zor olabilir.


Olimp Pure Whey Isolate

Olimp Pure Whey Isolate, izole whey protein tozu içeriğine sahip bir sporcu gıdasıdır. %97,5 izole whey proteinden elde edilen Olimp Pure Whey Isolate, oldukça yüksek protein oranına sahiptir.


BigJoy BigWhey Protein 2244 gr

Big Joy Türkiye markası olarak 1996 yılında kurulmuştur. Protein tozu, amino asit ve diğer supplement takviye ürünlerinde pazarda yerini almıştır. Ürünlerin hammaddelerini Almanya ve Hollanda gibi ülkelerden tedarik ediyor. Üretim standartları Bakanlık onayından geçerek hazırlanmaktadır.


Protein Tozunun Faydaları Nelerdir?

Protein tozu popüler bir besin takviyesidir. Protein, kas yapımında, dokuyu onarmada, enzim ve hormon yapımında yardımcı olan temel bir makro besindir. Protein tozu kullanmak ayrıca kilo kaybına ve insanların kaslarını tonlamalarına yardımcı olabilir.


Bcaa nın Faydaları ve Bilinmesi Gereken Herşey

Dallanmış zincirli amino asitler (BCAA), kas büyümesini arttırmak ve egzersiz sırasındaki performansı iyileştirmek için alınan yaygın bir takviyedir. BCAA'lar, üç farklı esansiyel amino asit lösin, izolösin ve valinin bir grubudur. BCAA'lar yağ kaybını artırabilir, toparlanmayı artırabilir ve kas b


Sitrülin Nedir

Citrulline, ilk olarak karpuzda bulunan bir amino asittir. Gereksiz olarak kabul edilir, yani vücudunuzun doğal olarak bazılarını kendi başına üretebileceği anlamına gelir.


BCAA Nedir Nasıl Kullanılır

Vücut geliştirme veya fitness konusunda çalışmalara başladıysanız muhtemelen şu dört harfe rastladınız: BCAA. Dallanmış zincirli amino asitlerin veya BCAA'ların kaçınılmaz olarak kas geliştirme ve kazanım artırma konusundaki konuşmalarda ortaya çıkmasının birçok iyi nedeni vardır.


Protein Tozu mu Gainer mı

Whey Protein ve Mass Gainer hakkında bildiğimiz her şeyi gözden geçirelim, ayrıca kazananın kim olduğunu da söyleyeyim


Taurin Nedir Yan Etkileri ve Daha Fazlası

Taurin, birçok gıdada bulunan ve genellikle enerji içeceklerine eklenen bir tür amino asittir.Birçok insan taurini ek olarak alır ve bazı araştırmacılar buna “harika bir molekül” olarak bahseder Taurinin, daha düşük hastalık riski ve iyileştirilmiş spor performansı gibi birçok sağlık yararına sahipProtein Tozu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Satın almayı düşündüğünüz protein tozunun, porsiyon başına maximum 6-7 gramdan daha az şeker içeriyor olmasına ve protein tozunun içeriğinde kullanılan sahte şeker ilavelerine dikkat etmelisiniz.