Hastayken Spor Yapmak: İyi mi Kötü mü?

Egzersizin sağlıkta önemli bir rol oynadığına hiç şüphe yokken, birçok insan hasta iken spor yapmanın iyileşmelerine yardımcı olup olmayacağını veya engel olup olmayacağını merak ediyor.Her Gün 1 Saat Yürüyüş Kilo Kaybına Yardımcı Olur mu?

Yürüyüş, kilo kaybına yardımcı olabilecek ve diğer sağlık yararları sağlayabilecek mükemmel bir egzersiz şeklidir.Yine de, diğer egzersiz formlarıyla karşılaştırıldığında, birçok insan yürümeyi kilo kaybı için etkili olarak görmez.


Yürümenin Faydaları Nelerdir?

Yürüyüş, her yaştan ve fitness seviyesindeki insanlara sayısız sağlık faydası sunabilir. Ayrıca bazı hastalıkları önlemeye ve hatta hayatınızı uzatmaya yardımcı olabilir.Yürüyüş yapmak ücretsizdir ve günlük rutininize kolayca sığar.


Vücut Kompozisyonu Nedir

Ölçek size kaç kilo olduğunu söylese de, vücudunuzun neyden oluştuğunu söylemez. Vücut kompozisyonu, vücudunuzdaki her şeyi farklı bölmelere ayırarak ifade eder. İki bölme yaygın olarak kullanılır:


Sabahları Halsizliğe Karşı Yapılacak 13 Şey

Uyanma zor ise, aşağıdaki stratejileri göz önünde bulundurun. Teknik olarak yeterince uyumamış olsak bile, hepimiz o sabahları geçirdik, halsizlik hissini sallayamadık. Yorgun günlerde canlanabilmek için, çoğumuz bardağa kahve koyduk.Fakat aşırı kafeinli olmak bizi hüzünlü ve endişeli bırakabilir


Etkili Omuz Antrenmanı

Etkili bir omuz programı için tavsiyeler, başlangıç, orta ve ileri seviye antrenman programları