Rhodiola Nedir Faydaları Nelerdir

Rhodiola, Avrupa ve Asya'nın soğuk, dağlık bölgelerinde yetişen bir bitkidir. Kökleri adaptojen olarak kabul edilir, yani tüketildiğinde vücudunuzun strese uyum sağlamasına yardımcı olurlar.


Pfizer/BioNTech aşısı ne kadar güvenli?

Belçika'da corona virüsü aşısından olan 82 yaşındaki bir kişi 5 gün sonra hayatını kaybetti. Norveç'te ise aşı uygulamasından sonra 23 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. Avrupada'da peş peşe gelen ölüm haberlerinden sonra soruşturma başlatıldı.Nefes Egzersizi ve Nefes Teknikleri

Derin nefes almak sizi her zaman sakinleştirmeyebilir. Derin bir nefes almak aslında savaş ya da kaç tepkisini kontrol eden sempatik sinir sistemiyle bağlantılıdır. Ancak nefes verme, vücudumuzun gevşeme ve sakinleşme yeteneğini etkileyen parasempatik sinir sistemi ile bağlantılıdır.


Melatonin'i Her Gece Almak Güvenli mi?

Melatonin, vücudunuzun doğal olarak ürettiği bir hormondur. Uyku-uyanma döngünüzü düzenlemede rol oynar.Ayrıca, reçetesiz satılan bir takviye olarak bulunan laboratuar yapımı bir melatonin versiyonu da var.Melatonin Nedir Ne İşe Yarar Uykuya Etkileri

Melatonin, vücudunuzun doğal olarak ürettiği bir hormondur. Beyindeki epifiz bezi tarafından üretilir, ancak aynı zamanda gözler, kemik iliği ve bağırsak gibi diğer alanlarda da bulunur.


Çölyak Hastalığı ve Çölyak Diyeti

Çölyak hastalığı, ince bağırsağın iç yüzeyinde ciddi hasara neden olan bir otoimmün durumdur. Buğday, arpa ve çavdarda bulunan bir protein olan glüten semptomlarını tetikler.Astım Tedavisi için En İyi 7 Çay

Astım, nefes darlığı, hırıltı, öksürük ve göğüste sıkışma. Astım için birçok geleneksel tedavi olmasına rağmen, bazı bitki çayları semptomları hafifletebilir. İşte astımı rahatlatabilecek 7 çay.Keto Diyeti Menopoza Yardımcı Olabilir mi?

Menopoz, adet dönemlerinin kesilmesi ve kadınlarda üreme hormonlarında doğal bir düşüş ile kendini gösteren biyolojik bir süreçtir. Sıcak basması, uyku sorunları ve ruh hali değişiklikleri gibi semptomlar eşlik edebilir.


B10 Vitamini (PABA) Nedir?

Para-aminobenzoik asit (PABA), B10 vitamini olarak da bilinir, bazı gıdalarda bulunan ve kimya endüstrisi tarafından üretilen organik bir bileşiktir.


Sağlıklı Ciltler İçin En İyi 12 Yiyecek

Beslenme sağlık için önemlidir. Sağlıksız bir diyet metabolizmanıza zarar verebilir, kilo almanıza neden olabilir ve hatta kalbiniz ve karaciğeriniz gibi organlara zarar verebilir. Ama yedikleriniz başka bir organı da etkiler.


Vücudunuzun Keratin Seviyesini Artıran 10 Yiyecek

Keratin, saçlarınızda, cildinizde ve tırnaklarınızda bulunan bir tür yapısal proteindir. Cildinizin yapısını korumak, yara iyileşmesini desteklemek ve saçlarınızı ve tırnaklarınızı sağlıklı ve güçlü tutmak için özellikle önemlidir.


Doğurganlığı Artırmanın 16 Doğal Yolu

Ebeveynliğe giden yol bazen büyük bir zorluk olabilir, ancak bu zorluklarda yalnız olmadığınızı bilin.Neyse ki doğurganlığınızı artırmanın birkaç doğal yolu var. Aslında, yiyecek seçimleri ve yaşam tarzı değişiklikleri doğurganlığı artırmaya yardımcı olabilir.


Tip 2 Diyabeti Önlemenin 13 Yolu

Tip 2 diyabet, dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen kronik bir hastalıktır. Kontrolsüz vakalar körlüğe, böbrek yetmezliğine, kalp hastalığına ve diğer ciddi durumlara neden olabilir. Diyabet teşhisi konulmadan önce, kan şekerinin yüksek olduğu ancak diyabet teşhisi konulacak kadar yüksek olmadHızla Uykuya Dalmanıza Yardımcı Olacak 20 Basit İpucu

Kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur ve vücudunuzun ve beyninizin düzgün çalışmasını sağlar. Bazı insanların uykuya dalmakta hiçbir sorunu yoktur. Bununla birlikte, birçok kişi gece boyunca uykuya dalmakta ve uykuda kalmakta ciddi zorluk çekmektedir.


Japon Su Terapisi Kilo Kaybına Yardımcı Olur mu?

Japon su terapisi, sabah ilk iş olarak birkaç bardak oda sıcaklığında su içme pratiğidir. Ayrıca yemek ve atıştırmalıklar arasında uzun aralarla 15 dakikalık katı yemek pencerelerini teşvik eder.


Kan Şekeri Seviyelerini Doğal Olarak Düşürmenin 15 Kolay Yolu

Yüksek kan şekeri, vücudunuz şekeri kandan hücrelere etkili bir şekilde aktaramadığında ortaya çıkar. İşaretlenmediğinde diyabet ortaya çıkabilir. 2012 yılında yapılan bir çalışma, ABD'li yetişkinlerin% 12-14'ünde tip 2 diyabet olduğunu,% 37-38'inin de diyabet öncesi.Aç Karnına Kahve İçmek Zararlımı

Kahve o kadar popüler bir içecektir ki, tüketim seviyeleri sadece bazı ülkelerde suya göre ikinci sıradadır. Daha az yorgun ve daha uyanık hissetmenize yardımcı olmanın yanı sıra, kahve içindeki kafein ruh halinizi, beyin işlevinizi ve egzersiz performansınızı artırabilir


Kekik Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Kekik, en iyi İtalyan yemeklerinde bir bileşen olarak bilinen kokulu bir bitkidir.Bununla birlikte, aynı zamanda, sağlık yararları kanıtlanmış güçlü antioksidanlar ve güçlü bileşiklerle yüklü bir uçucu yağa da konsantre edilebilir.
D Vitamini Yüksek 7 Sağlıklı Gıdalar

D vitamini, güneş ışığına maruz kaldığında vücudunuzun ürettiği tek besindir. Bununla birlikte, dünya nüfusunun% 50'sine kadar yeterli güneş alamayabilir ve ABD sakinlerinin% 40'ı D vitamini bakımından yetersizdir.


Günde Ne Kadar Su İçmelisiniz?

Vücut yaklaşık% 60 sudur, verin veya alın. Vücudunuzdan sürekli olarak, özellikle idrar ve ter yoluyla su kaybediyorsunuz. Dehidrasyonu önlemek için yeterli miktarda su içmeniz gerekir.Yüz Maskesi Doğru Nasıl Kullanılır

Yüz maskesi takmak çoğu zaman insanların kendilerini güvende ve güvende hissetmelerine yardımcı olur. Ancak cerrahi bir yüz maskesi, bazı bulaşıcı hastalıklara maruz kalmanızı veya bulaşmasını önleyebilir mi?


Evde El Dezenfektanı Yapımı

Ev yapımı el dezenfektanlarını yalnızca el yıkamanın öngörülebilir bir gelecekte mevcut olmadığı aşırı durumlarda kullanın.Çocukların cildinde ev yapımı el dezenfektanları kullanmayın.