Protein Tozu mu Gainer mı


Protein Tozu mu Gainer mı

Whey Protein ve Mass Gainer hakkında bildiğimiz her şeyi gözden geçirelim, ayrıca kazananın kim olduğunu da söyleyeyim  
 
Whey Protein
 
Kısaca, peynir altı suyu proteini süt işleme / peynir imalat sanayiinde yan ürün olarak elde edilir. Peynir altı suyu proteini, mevcut en saf protein şeklidir. Kolayca sindirilir ve sonra hızla kan dolaşımına salınır.
Whey proteini takviyesi genellikle karbonhidrat ve yağların birkaç gram içeriyor. Protein içeriği temelinde peynir altı suyu proteinleri aşağıdaki kategorilere ayrılır (protein içeriklerinin azalan sıralarına göre düzenlenir) - Whey Protein İzolatı, Whey Protein Konsantresi ve Whey Protein Karışımı.
 
Neden Whey Protein Kullanmalısınız?
 
Hızlı bir şekilde özetlemek gerekirse, Whey proteini yalnızca vücut geliştiriciler ve sporcular için değil, aynı zamanda sadece sağlıklı kalmak isteyen sporcular için de faydalı olan zaman testine tabi tutulmuş bir tamamlayıcıdır. Vücut geliştiricilerin kaslarını güçlendirerek ve dayanıklılığı artırarak gerçek potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olur .
Aynı şekilde, sporcunun kilo vermesine ve tokluğu artırarak yağ yakmasına yardımcı olur . Ayrıca bir enerji kaynağı olarak da hareket eder ve bireye günlük protein alımını arttırmalarında yardımcı olur.
 
Mass Gainer
 
Kütle kazancı veya ağırlık arttırıcı, kullanıcıya daha fazla kalori sağlamak için yüksek miktarda karbonhidrat ve yağ ile birlikte proteine sahip takviyelerdir. Genellikle 2: 1 veya 3: 1 oranında karbonhidrat ve protein içerir, yani mass gainer ın her porsiyonunda 60 gram karbonhidrat ve 30 gram protein bulunur. Gainer dan elde edilen kalorilerin büyük bir kısmı, genellikle maltoz ve glikoz karışımı olan karbonhidratlardan gelir.
 
Neden Mass Gainer'ı Almalısınız?
 
Kilo almak için mevcut olan yüksek oranda karbonhidrat ve yağ oranı, kişinin istenen kalori alımına ulaşmasına yardımcı olur.
Whey proteini ile gainer arasındaki en büyük farklardan biri, her birinden elde edilen kaloridir . Tipik bir whey protein tozu genellikle porsiyon başına yaklaşık 100-150 kalori içerirken, bir porsiyon Mass Gainer 1250-1500 kalori sağlar .
Makalenin özüne geçelim ve muhtemelen burada olmanızın tek sebebi muhtemelen. Whey protein tozu ile bir mass gainer arasında protein takviyesi arasından seçim yapmak.
 
Hedef: Vücut Geliştirme - Gerçek şu ki, kilo alımı yapan kişilerin çoğunun insülin yükselmesine neden olacak ve böylece istenmeyen yağ depolarına yol açacak karbonhidrat içermesidir. Aksine, whey protein takviyeleri vücudunuzu en çok ihtiyaç duyduğu şeyle besler - Saf protein. Bu nedenle, amacınız kas oluşturmak ve gücü artırmaksa, mass gainer yerine whey protein seçmeniz önerilir .
 
Amaç: Atletik / Yalın Fizik - Spor salonunda, çıplak görünmek için tek bir amaç ile spor yapıyorsanız, kilo almanızın bir yolu yoktur. Kilo kazananlar, yalın görünümünü mutlak bir kabusa çevirir. Yağları azaltmanıza ve yağsız bir yapı elde etmenize yardımcı olmak için karbonhidrat ve yağ içermeyen Whey Protein İzolatını tercih etmelisiniz.
Amaç: Spor Performansını İyileştirme - Sporcular, sahadaki performanslarını etkileyebileceği için genellikle kilolarına karşı çok dikkatli olma eğilimindedir. Bu nedenle, kitle kazancılarını ek olarak almak uygun bir seçenek olmayabilir. Bunun yerine, sporcular dayanıklılık ve performansı arttırdığı kanıtlanmış whey proteini ile kendilerini beslemelidir.
 
Amaç: Kilo Alma - Hepimizin bildiği gibi, kilo zor kazananlar için bir baş ağrısıdır. Gainer, mümkün olduğu kadar çabuk kilo almanın tek amaç olduğu bu tür durumlarda çok yardımcı olma eğilimindedir. Ancak, diğer bütün ekler gibi, mass gainer da sihirli bir hap değildir. Mass gainer a çok uzun süre bağlı kalmak, bağımlılık ve normal öğünlerin yerine geçme gibi durumlara neden olabilir.
 
Amaç: İyi Sağlık - Birçok insan whey proteininin ancak büyük kaslar oluşturmak istediğinde tüketilmesi gerektiğine inanmaktadır. Bu doğru değildir. whey proteini kas büyümesi için sadece yararlı değil, aynı zamanda sağlığınız için de çok iyi şeyler yapar! Birkaç araştırma, peynir altı suyu proteininin kan basıncını kontrol etmek, kanseri önlemek ve sağlıklı bir kalbi desteklemek için olduğunu göstermiştir.
 
Pekala, neden hala fiziki gücü ve kuvveti arttırmak için Mass gainer yerine Whey Protein'i tercih etmeniz gerektiğine dair daha fazla neden arıyorsanız, o zaman sizi kesinlikle ikna edecek son bir şey var. 
 

(Porsiyon Başına)

Whey Protein Mass Gainer 
Enerji (kcal) 125 200
Protein 26g 5 g
karbonhidrat 1.3g 25 g
Eklenen Şeker 0g 3g
Yağlar 2 g 2 g
Kolesterol önemsiz 12mg
Glutamine 4.3 g 1.3g
Yüzde Peynir altı Suyu Yalıtımı % 80 Sıfır
Tüm Malzemelerin İfşası Evet Yok hayır
koyulaşmalar Yok hayır Evet
Özel Karışım Hayır (Sadece Saf Protein) Evet
 
 
Şimdiye kadar muhtemelen Whey Protein Tozu takviyelerinin, protein tozu ve mass gainer savaşında birinci olduğunu anlamış olacaktınız. Tabii ki, mass gainer kilo alma problemlerinizi bir dereceye kadar azaltmanıza yardımcı olabilir.
 
Ancak uzun vadede, katı bir diyet planı zor kazananlar için daha verimli olur. Günde en az 4-5 öğün yiyin. Kahvaltı ve antrenman sonrası öğünlere özel önem gösterin. Ayrıca, antrenman öncesi öğünleri asla atlamayın.
 

Yorum Ekle


  • Performans
  • İçerik
  • Fiyat