Kilo Verme Sürecinde L-Carnitine Muadili Gıda Takviyelerinin Önemi


 Kilo Verme Sürecinde L-Carnitine Muadili Gıda Takviyelerinin Önemi

Günümüzde birçok beslenme modeli, farklı yollarla hepimizi asıl amacımıza yönlendirmeye çalışmaktadır. Kilo verme stratejimizi planlarken aslında birden çok etmen bu süreci doğru yönetmemize katkı sağlıyor. Peki vücudumuz, doğru zamanda doğru hamleyi görmek isterken acaba ne gibi gıda takviyelerine ve programlara ihtiyaç duyuyor?

1-VÜCUDUNU TANI

Kilo verme aşamasında her birey için, kişiye özel enerji dengesi hesabı yapılabilir ve bu sayede amacımız olan sonuç için vücudumuza özel beslenme ve spor programları oluşturulabilir. 

Kişiye özel oluşturulan bu programlara göre çoğunlukla belirli besinler ve besin grupları beslenmeden elimine edilebilir. Kişinin; bu elimine edilme sürecinde tam desteklenmesi amacıyla belli gıda takviyeleri ile daha hızlı ve sağlıklı bir sonuca ulaşması sağlanabilir.

 2- KİLO VERME SÜRECİNDE GIDA DESTEĞİNİN ÖNEMİ

Kilo verme sürecinde L-carnitine desteği birçok kişinin başvurduğu alternatif bir gıda desteği sayılabilir. Kilo vermek amacıyla uygulanan diyet ya da egzersiz programlarının daha hızlı ve net sonuç sağlaması için, Kilo verme sürecinde kişiler; L-carnitine desteğine oldukça önem vermektedir. Bilimsel araştırmaların ve sağlık otoritelerinin önerilerinden de yola çıkarak;  L-Carnitine muadili gıda desteklerinin kilo verme sürecindeki kişilerin sonuca ulaşmasında büyük oranda olumlu etkilileri olduğunu söyleyebiliriz.

 

Yorum Ekle


  • Performans
  • İçerik
  • Fiyat